Чому я не позичаю гроші навіть близьким друзям. Справа не в жадібності або принципа

Ось уже 4 роки, як я нікому зовсім не позичаю гроші. Ні, я не скнара, у мене немає якихось особливих принципів, я не боюся втратити друзів, якщо не отримаю свої гроші назад, всяке буває дружба і людські відносини найдорожче. Тим більше, я завжди доводилось давати в борг тільки ті суми, які теоретично безболісно можу втратити.

Але в якийсь момент я стала помітною дивна особливість: після того, як я позичаю гроші, в моєму житті відбувалися неприємні речі. Причому проблеми виявлялися в різних формах, і в підсумку, нажаль, все зводилося до того, що десь я втрачала значну суму грошей.

Наведу приклад. Моя хороша подруга, скажімо так надійна в плані фінансів, попросила позичити їй певну суму – вона робила ремонт і їй потрібно було перестрахуватись до зарплати, щоб розрахуватися з будівельниками. Не питання, дала їй потрібну суму. І вже через два дні у мене в офісі виходить з ладу дорога апаратура, яка потрібна мені для роботи. У підсумку, мінус відчутна сума.

І це тільки один з прикладів. А ще я втрачала гаманець з дуже великою сумою грошей, у мене зривався хороший контракт, в машині розбили скло і стягнули айфон, який один раз в житті забула в машині. І всі ці випадки об’єднував один єдиний факт – незадовго до подій я позичала гроші в борг.

Я все життя була свято впевнена в аксіомі – не потрібно триматися за гроші, вони повинні приходити і йти. І обов’язково потрібно допомагати людям, коли є можливість.

Але, мабуть, щось пішло не так.

У мене є приятелька-психолог, я подзвонила їй і запитала в лоб: «Таня, я що божеволію? Чому, коли я даю в борг гроші щось відбувається в моєму житті ». Подруга мене заспокоїла, сказала, що дах у мене в порядку. Однак дещо цікаве пояснила.

Таня хоч і кандидат психологічних наук, але цікавиться езотерикою, каже, що ці знання іноді їй допомагають в роботі. Так ось, вона припустила, що, можливо, позичаючи гроші, я, сама того не усвідомлюючи створюю енергетичний пролом у власному фінансовому благополуччі. Фахівці-езотерики вважають, що, віддаючи гроші в борг потрібно бути дуже обережним, щоб не нанести самому шкоду, причому куди більш серйозний, ніж фінансову.

Тетяна дала мені таку пораду, що якщо я захочу комусь допомогти грошима, то краще це робити не з рук в руки і навіть з карти на карту, а мені самій купувати те, що потрібно людині. Тоді виходить, що мої гроші не знаходяться в чужій кишені, а я сама особисто роблю благо, не руйнуючи свій фінансовий щит. Або так або ніяк.

Називається – хочеш вір, хочеш – не вір. Але з тих пір я саме так і роблю – нікому не даю «живі» гроші в руки. Просять дати в борг, не відмовляю, але попереджаю, що буду купувати те, що необхідно сама особисто. Або так або ніяк.

В результаті, по-перше, людей, які хотіли би позичити у мене стало дуже мало. В основному, рідні. По-друге, припинилися форс-мажори. Ні, звичайно, капості в житті трапляються, але тепер вони не настільки критичні у плані фінансів і, як мінімум, в більшості своїй мають раціональне пояснення.