Чому в’яне листя на огірках? Ось що потрібно зробити щоб уникнути цього!

Доброго дня шановні читачі та гості сайту. В даній статті ми розповімо вам чому в’яне листя на огірках і чим допомогти.

Найчастіше така біда трапляється в теплиці або під укриттям — раптово в огірка в’яне один листок або раптом виявляється цілий млявий батіг. Трапляється це як з молодими рослинами, так і з давно плодоносними.

Повідомляє  Добрий господар

Перша реакція городника передбачувана: не вистачає води, потрібно швидше полити. І якщо після поливу листя ожили і повернули свій звичайний стан, можна видихнути і розслабитися — листя зів’яли від нестачі вологи, ми все виправили, ми молодці.

А якщо полив не допомагає… доведеться шукати причину, розбиратися, чому в’януть листя на огірках і чи можна якось виправити становище. Давайте розбиратися разом.

Чому в’яне листя на огірках

Чому в'яне листя на огірках і чим допомогти 1

Причина 1. Прямі сонячні промені

В спекотні дні огіркові листя часто в’януть (або скручуються в трубочку) через спеку. Якою би теплолюбнлю рослиною не був огірок, попадання прямих сонячних променів на листя і надлишок сонця позначаються на ньому не кращим чином. В даному випадку проблема вирішується просто: полити і притінити з допомогою підручних матеріалів (підійдуть мішки, старі простирадла, великі шматки картону тощо)

Причина 2. Загущена посадка

Чому в'яне листя на огірках і чим допомогти 2

Коли огіркові рослини посаджені занадто близько один до одного, у міру розростання батогів грядка стає схожа на заплутаний клубок з листя і стебел. Не дивно, що деякі рослини виявляються ізольовані від світу, їм не вистачає живлення. При такому розкладі вони починають в’янути і жовтіти.

Що робити в даній ситуації? Якщо вже перестаралися навесні, посадивши кущі один на одного, зараз доведеться зайнятися проріджуванням — видаленням зайвих пагонів і листя. Не завадить вирізати самі слабкі пагони, старе, зів’яле і пожовкле листя, щоб не затінювали і не «відтягували» на себе поживні речовини.

Причина 3. Нестача поживних речовин

Зустрічається досить рідко, бо важко знайти городника, який хоча б раз не підгодовував свої огірочки. І тим не менш не будемо забувати, що невеликий шанс зів`яти від нестачі макро – і мікроелементів у огіркового листя є.

Причина 4. Різкі перепади температур

Чому в'яне листя на огірках і чим допомогти 3

А ось ця причина, навпаки, часто стає винуватцем в’янення листя огірків на наших грядках. Коли в кінці літа вдень стоїть спека, а в нічні години різко холоднішає, рослини відчувають справжній стрес. Коріння огірків буквально перестають працювати, якщо температура знижується до +10°С, і рослини зупиняються в рості, а потім і зовсім гинуть.

Нам цілком по силам допомогти огіркам впоратися з похолоданнями. Звичайно, найкращий спосіб — це вирощування огірків на теплій грядці, але навіть якщо грядка звичайна, ніщо не заважає використовувати акумулятори тепла. Ними найчастіше виступають каміння або пластикові пляшки з водою. Досить розкласти наші акумулятори на грядці, і вони будуть накопичувати тепло вдень і віддавати його вночі. Те, що нам і потрібно.

Причина 5. Грибкові або бактеріальні захворювання

Мабуть, найстрашніша і, на жаль, найвірогідніша причина раптового в’янення листя на огірках — це хвороба. Її можуть викликати бактерії (рідко) або гриби (часто). Фузаріозне в’янення, вертицілезне в’янення, сіра гниль — основні болячки, що супроводжуються в’яненням листя і цілих батогів огірка.

Чим допомогти в цьому випадку? Якщо дозволяють погодні умови (температура вище +15°С), можна обробити огірки біологічними препаратами від хвороб. Триходермін, Планриз та інші засоби пригнічують патогенні грибки. Якщо справа погана і хвороба запущена, без хімічних фунгіцидів не обійтися. Превікур, Топсин-М та інші фунгіциди спрямовані на боротьбу з фузаріазом насамперед. Ще відмінно знищує грибки суміш ліків Метронідазол + Стрептоміцин (500), якщо розчинити по одній таблетці (або ампулі) на п’ять літрів води.

Причина 6. Враження попелицею або павутинним кліщем

Шкідники теж сприяють в’яненню огіркового листя, особливо добре справляються попелиця і павутинний кліщ. Єдина хороша новина в такий ситауції — шкідників легко виявити. Якщо перевернути зів’ялий лист, а там сидить попелиця або кліщ, їх важко не помітити.

Як і у випадку з хвороботворними грибками, від шкідників рослини доведеться рятувати. Можна робити це за допомогою мильного розчину та інших народних засобів або купувати спеціальні інсектициди: біологічні (Фітоверм, Бітоксибацилін, Актофіт, Стріла), або хімічні (Кінмікс, Інтавір, Іскра).

Що робити, щоб листя огірків не в’януло

Щоб не наступати двічі на одні і ті ж граблі і не допустити в’янення огіркового листя в майбутньому, давайте поговоримо про заходи профілактики. Що ми можемо зробити заздалегідь, щоб забути про проблеми млявого листя?

По-перше, не саджати огірки на одних і тих же грядках з року в рік, тобто обов’язково дотримуватися сівозміни і висаджувати огірки після доброго попередника.

По-друге, при висадці керуватися схемою, дотримувати рекомендовані відстані, а не саджати по дві рослини в одну лунку.

По-третє, заздалегідь підготувати для огірка стаціонарну або мобільну теплу грядку, не забувати про мульчування і акумулятори тепла.

Ну і нарешті, відмовитися від застосування гербіцидів, якщо ви ними користуєтеся. Огірки їх не переносять. Бажаємо вам успіхів та великих врожаїв!

Редакція сайту вдячна Вам за те, що читаєте нас! Ми стараємося зробити наш вміст, максимально корисним для Вас!