Як правильно формувати виноград влітку, щоб отримати відмінний урожай соковитих грон

У початківців садівник виникає багато питань операція пасинкування винограду.

Для того щоб збільшити врожайність і запобігти захворюванням ваших кущів грибковими хворобами, необхідно щорічно прищеплювати (пасинкувати) виноград.

Що таке пасинок винограду?

Пасинок це втеча другого порядку, в пазусі основного пагона, утворюються вони з пазух листя.

Пам’ятайте стрімголов всі пасинки видаляти ні в якому разі не можна, тому що до сезону наливу ягід винограду буде потрібно додаткове живлення від нового листя, старе листя до цього часу втратить актуальності (особливо нижні, їх видаляють).

Що буде якщо не видаляти пасинки?

Якщо ми залишимо пасинки на винограді, то вони незабаром можуть досягти товщини основного пагона, і заберуть дуже багато енергії, пасинкування потрібне для правильного формування куща. Наше завдання перед цвітіння прищипнути всі точки росту на пасинках.

Важливо!

Знову ж таки повторюємося, повністю його видаляти ні в якому разі не можна. На деяких пазухах листків поруч з пасинком перебувають зимуюча брунька (урожай наступного року).

При видаленні нашого пасинка ми легко можемо пошкодити зимуючу бруньку і вона розпуститися вже в цьому році, в цьому випадку ми ризикуємо частково втратити урожай наступного року.

Так само при прищипуванні пасинка ми залишаємо 1 або 2 листочка, за допомогою цих листів ми будемо плекати зимуючу бруньку. При видаленні нашого пасинка ми перерозподіляємо рівномірно по кущу корисні речовини і даємо можливість кущу рівномірно визріти.

Приступимо до видалення

Беремо один з наших пагонів і починаємо рухатися по втечі вгору, до першої формується грона винограду. Всі пасинки, що знаходяться нижче неї ми видаляємо.

Всі пасинки які знаходяться вище грона, прищипують над першим листом. Пасинки зараз досить ніжні, тому просто їх обламують.

Ця операція проводитися на всіх кущах. Весь цей процес проробляється для поліпшення фотосинтезу рослини.

Прищипування виробляємо над першим листом, щоб уникнути загустіння листям рослини, яке тягне за собою розвиток грибкових хвороб.

Після процедури формування, підв’язуємо нашу рослину. Слідом за пасинками першого порядку, утворюються пасинки другого порядку.

До цвітіння обов’язково обробіть рослину від мілдью. Так само ми виробляємо листову поза кореневу підгодівлю.