Як правильно підготувати насіння помідор, перед посадкою на розсаду

Розпочинається період для підготовки розсади томатів. При дотриманні певних рекомендацій, шанс зібрати на виході гарний врожай дуже великий.

  1. Вибір насіння.

Слід уважно вибирати насіння. Воно має бути без недоліків, чималим та добре сформованим.

Зробіть 3% сольовий розчин та замочіть у ньому насіння. Сім’я гарної якості осядуть на дно, а поганої спливуть на поверхню. Те насіння, яке впало на дно зберіть, промийте водою та висушіть.

Розстеліть простирадло на підлогу, включіть вітрогін та сипте насіння на тканину. Пусте та погане сім’я відлетіть, а добре впаде на простирадло.

Для отримання гарною родючості насіння, його потрібно покласти на папір та добре прогріти впродовж 3 діб. Це може бути пічка, батарея або якесь інше тепле місце.

  1. Дезінфекція насіння.

Щоб розсада не хворіла та задля отримання гарного врожаю, насіння слід знезаразити. Існує багато способів, пропонуємо з ними ознайомитися.

  • Марганець.

Розведіть у 150 мл теплої води 1 грам марганцю. У розчин покладіть насіння на 15 хвилин, після чого дістаньте, промийте та просушіть.

  • Алое.

Декілька листків алое покладіть на тиждень до холодильника. Після цього вийміть та вичавить з них сік. У цей сік занурте на добу насіння томатів. Потім дістаньте, висушіть та висадіть у ґрунт.

  1. Пророщування насіння.

Пророщування потрібне для швидкого сходу розсади. Для цього насіння необхідно обробити наступними мікроелементами.

  • Мідний купорос.

У 10 літрів води всипте 0,5 грамів борної кислоти. У цьому розчині замочіть на пів доби насіння перед посадкою.

  • Содовий розчин.

Перед посадкою замочіть насіння розчині з 10 літрів води та 50 грамів соди.

  • Розчин з золи.

Змішайте 1 літр води з 1 столовою ложкою золи та відставте на 2 дні. Після чого додайте туди 1 столову ложку коров’яку, краще рідкого, змішайте все до однорідної маси та покладіть туди насіння на 5 днів. Потім промийте його у теплій воді та висаджуйте у ґрунт.

джерело

 Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!