“Євробачення-2021”: перемогла Італія, Україна – п’ята

Рок-гурт з Італії Maneskin посів перше місце, а український гурт Go_A – п’яте. Конкурс “Євробачення-2021” проходив при дотриманні жорстких правил для запобігання коронавірусу.

Рок-гурт з Італії Maneskin переміг на “Євробаченні-2021”

Переможцем “Євробачення-2021” став рок-гурт з Італії Maneskin. На пісенному конкурсі у Роттердамі музиканти виконали композицію в стилі хард-рок “Zitti e bouni”. Результати голосування глядачів і національних журі оголосили після фіналу “Євробачення” в ніч на неділю, 23 травня.

Топ-10 “Євробачення-2021” і один аутсайдер

Місця в першій п’ятірці розподілилися наступним чином. Maneskin (Італія) – перше місце, Барбара Праві (Франція) – друге, Gjon’s Tears (Швейцарія) – третє, Daði og Gagnamagnið (Ісландія) – четверте, Go_A (Україна) – п’яте.

За ними йдуть Blind Channel (Фінляндія), Дестіні (Мальта), The Roop (Литва), Маніжа (Росія), Стефанія (Греція). Німець Єндрік (Jendrik) посів в загальному заліку передостаннє, 25 місце, а останнє місце отримала Великобританія, яка не отримала жодного балу.

  • Переможці Євробачення-2021 Перша десятка ”Євробачення-2021” Переможці “Євробачення-2021” Рок-гурт з Італії Maneskin переміг на “Євробаченні-2021” у Роттердамі з піснею “Zitti e buoni”. Колектив Go_A з України з піснею “Shum” посів п’яте місце, Маніже від Росії з композицією “Russian woman” – дев’яте, Єндрік з Німеччини з “I do not fell hate” – 25 місце. Загалом у фіналі виступили виконавці з 26 країн. DW представляє топ-10 фіналістів пісенного конкурсу.

Коронавірус і “Євробачення”

65-й пісенний конкурс “Євробачення” повинен був пройти в Роттердамі в 2020 році. Однак через пандемію його перенесли на 2021 рік. На конкурсі діяли жорсткі епідеміологічні норми: всі учасники, технічний персонал і акредитовані журналісти були зобов’язані регулярно здавати тести на коронавірус.

Під час конкурсу тест на коронавірус одного музиканта з ісландської групи виявився позитивним. Виступ ісландців глядачі оцінювали по запису, що був зроблений на одній з репетицій. Коронавірус також виявили і в переможця попереднього “Євробачення”. Тому нідерланденць Дункан Лоренс не зміг виступити на сцені у фіналі конкурсу в якості гостя.

Загалом кількість глядачів в залі скортили до 3,5 тисячі. Це – приблизно одна п’ята частина місць. Крім того, усі глядачі повинні були здати тест на коронавірус. Для уряду країни конкурс став свого роду експериментом щодо проведення масових заходів в умовах пандемії.

джерело