“Обмежено придатних” не буде: в Україні призовників розділять на дві категорії

В Україні пропонують прибрати термін “обмежено придатний” до військової служби і ділити призовників тільки на придатних і не придатних.

За інформацією уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, на засіданні Ради національної безпеки та оборони він дав рекомендації врегулювати питання “обмежено придатних”, “непридатних” чи “повністю придатних” через військові професії.

“Рішення таке, що потрібно прибрати це “обмежено придатний”. Громадянин має бути або придатний до виконання військової служби або не придатний. Якщо в силу свого здоров’я людина не придатна до виконання бойових задач з автоматом в руках прямо на передовій і в нього є, наприклад, проблеми з хребтом. Але він може бути в штабі або в складі ракетних військ, може займатись IT військовим напрямком. Тобто все це треба врегулювати”, – сказав він в ефірі телемарафону.

За його словами, в Україні часто фіксуються випадки, коли здорові чоловіки потрапляють в категорію “непридатних”, водночас людей з очевидними і довготривалими проблемами зі здоров’ям відносять до категорії “обмежено придатні”.

“Таким чином потрібно показати громадянину, що якщо він придатний, але в нього є проблеми зі здоров’ям, то він придатний для проходження служби в таких-то військах, які, наприклад, не пов’язані з передовою”, – пояснив уповноважений ВР.

Лубінець додав, що це має бути прозорий та максимально цифровізований для громадян та лікарів процес.