По всій країні! Екстрене рішення Ради – вибору вже немає: вже в Зеленського на підписі! Знати всім!

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Військовозобов’язаним можуть вручити повістки, зокрема, й декількох видів. Верховна Рада наступного тижня планує проголосувати за чергове продовження термінів дії воєнного стану і загальної мобілізації в Україні. джерело

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

«Найближчі дні у Парламент буде внесено Президентом закони про продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації.

Скоріш за все це буде продовження з 15 листопада 2023 року до середини лютого 2024. Тобто знову на 90 днів», — йдеться у публікації нардепа. Железняк зазначив, що це буде вже дев’яте голосування Верховної Ради за воєнний стан з початку війни.

Парламентарій нагадав, як саме відбувається процес: спочатку Зеленський підписує два укази, їх подають на затвердження до Ради, після чого до Комітету з питань оборони, а далі на голосування в залі (для прийняття знадобиться понад 226 голосів).


Додамо, Військовозобов’язаним вручатимуть повістки трьох видів.

Зокрема, мовиться про:

-повістки для уточнення даних;
-повістки на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК);
-мобілізаційне розпорядження.

Внаслідок того, що деякі ТЦК зловили на фіктивному виключенні військовозобов’язаних зі списків, то вони можуть отримати повістку для повторного проходження ВЛК. Якщо комісія надасть висновок, що вони придатні до служби, їх поставлять на облік, а згодом можуть мобілізувати.

Повістки так само можуть роздаватися уповноваженими особами у будь-якому місці.

У листопаді 2023 року якихось змін у мобілізації в порівнянні з попередніми місяцями не відбудеться. Як і раніше, мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки у віці 18 – 60 років.

Обмежено придатні до військової служби також можуть бути мобілізовані під час воєнного стану. ВЛК має вказати в рішенні про обмежену придатність, де можна і де не можна служити чоловіку.