Посадила помідори біля капусти – зібрала шалений урожай. Ось як правильно садити поряд рослини, щоб урожай був максимальним

Посадила помідори біля капусти – зібрала шалений урожай. Ось як правильно садити поряд рослини, щоб урожай був максимальним.

Садівники розповідають, як ефективно сформувати грядки і квіткові клумби, щоб урожай був величезним. Джерело

Досвідчені городники планують, де вони прокладуть нові грядки, ще до початку посівного сезону. І це правильно, адже раціональне використання землі на присадибній ділянці підвищує врожайність садових і овочевих культур. При цьому зовсім не обов’язково застосовувати хімічні добрива і пестuциди.

Напевно ви чули про рослини-супутники, які захищають один одного, якщо їх посадити разом. Вони утворюють міцну екосистему, стійку до xвороб і шкiдників. Правильно підбираючи культури, можна зробити ущільнені грядки, на яких рослини не будуть заважати один одному, а навпаки, стануть взаємно підсилювати зростання. Тому вони комфортно ростуть разом.

Ось як поєднати культури рослин і витягти з посадки максимальну користь. Цей підхід дозволить виростити не тільки здорові і добре плодоносячі культури, а й заощадити на використанні землі.

Картопля і коріандр

Щоб картопля росла стійкою до хвороб, висаджуйте між рядами коріандр.

Кукурудза, квасоля, гарбуз

Цим класичним поєднанням користувалися наші бабусі і називали ці рослини «три сестри». Виходить максимальна економія місця, адже квасоля плететься по стеблах кукурудзи, а гарбуз добре росте в її тіні.

У непримітних місцях на клумбі посадіть часник між трояндами. Він відлякає шкiдників, посилить аромат троянд, а ваше око порадують його фіолетові квіти.

Дині і чорнобривці

Коріння дині часто стpаждають від нeматод. При цьому плоди виростають дрібними або рослина гuне. Щоб не використовувати хімію, посадіть між кущами дині квітучі чорнобривці.

Капуста і помідори

Запах томатів відлякає хрестоцвітних бліх і капустяну міль.

Огірки і кріп

Огірки на грядці будуть плодоносити рясно і значно довше, якщо між ними посіяти кріп.

Перець і базилік

Ці рослини допомагають зростати один одному.

Кавун (гарбуз) і настурції

Настурції відлякують гарбузових шкiдників. На стеблах квітки поселяється попелиця, яка привертає корисних хижих комах на грядки – павуків, турунів.

Редис і шпинат

Шкідники воліють шпинату листя редису, при цьому сам коренеплід не страждає.

Селера і квасоля

Поруч з квасолею селера виросте більш ароматною, а у квасолі буде більше стручків.

Морква і редис

Ідеальне поєднання для спільної посадки. Редис проростає раніше і покращує якість грунту. Поки морква зміцніє і підросте, ви встигнете поласувати соковитою редискою.

Баклажани і чебрець

Чебрець сприятливо впливає на овочі, які ростуть поруч, і покращує їх смак.

Полуниця і бораго

Бораго – це огіркова трава. Якщо не давати їй розростатися і підрізати кущі, вона покращує ріст полуниці.

Суниця і шавлія

Шавлія вважається дуже корисним сусідом для суниці та полуниці.

Пряні трави

Добрими сусідами для овочів вважаються пряні трави. А такі, як базилік, аніс, листова гірчиця, коріандр, ісопу, м’ята, майоран, меліса, кмин і кріп, виділяють в навколишнє середовище речовини, які відлякують шкiдників, дезuнфікують повітря і підсилюють зростання овочів.

Яблуня і малина

Вони оздоровлюють один одного. Малина концентрує в грунті біля себе азот і підвищує рівень кисню. А це дуже корисно для яблуні.

Смородина і цибуля

Між кущами смородини можна садити цибулю і залишати її на зиму.

Перед тим як зробити грядки, накресливши схему городу. Це дозволить правильно розподілити землю на ділянці і намітити змішані посадки. На наступний рік цю схему треба змінити відповідно до правил чергування сільськогосподарських культур.

Дачний сезон не за горами, покажіть цю статтю друзям, їм знадобляться ці корисні поради по спільній посадці рослин.