Прямо в Севастополі! Безпілотники прорвались – кораблі все: чорний день для флоту. Ціль № 1 для ЗСУ!

Російські окупанти встановили шість ешелонів оборони в міській бухті Севастополя.

Вони патрулюють з кораблів і вертольотів і навіть задіяли бойових дельфінів. Про це розповів OSINT-аналітик, який веде Twitter-акаунт HI Sutton.

Після успішної атаки ЗСУ на севастопольський порт у жовтні 2022 року біля входу в бухту розмістили бонові загородження. Встановили перед входом два шари плавучих сіток, перекрили частину проходу шістьма баржами.

“Мало що може бути помітнішою ознакою більш оборонної позиції Росії, ніж шість шарів сіток та бонових загороджень через севастопольську гавань. Посилений захист насамперед спрямований на морські безпілотники України. Напад 24 квітня 2023 року на кримський порт показує, як розжарюється обстановка”, – пише експерт.

У жовтні 2022 року була атака морських безпілотників на Севастополь. Кораблі серйозних пошкоджень не отримали, але це виявило неефективність старих методів захисту. У листопаді окупанти додали потужніші захисні бонові загородження.

“Посилена оборона здавалася більш серйозною, про що багато хто міг подумати на початку війни. Проте 22 березня 2023 року українські морські безпілотники знову завдали удару. Хоч вони не завдали серйозної шкоди, але проникли у внутрішню гавань. Останні засоби захисту, ймовірно, є відповіддю на це. Ще два шари плавучих мереж були розміщені із зовнішнього боку входу в гавань. Там стоїть на якорі низка з шести великих понтонних барж. Фактично вони розширюють стіну гавані, звужуючи вхід. Імовірно, між ними натягнуті додаткові перешкоди”, – пояснив експерт.

Частиною майбутнього контрнаступу ЗСУ може бути й звільнення тимчасово окупованого Кримського півострова. З військової точки зору необхідно спочатку знищити ворогів там, а потім переходити до звільнення Донбасу.

Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, деокупація спочатку Криму може вберегти Україну від негативних наслідків в майбутньому.

Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес днями заявив, що Крим може бути звільнений раніше ніж східні частини Донецької та Луганської областей. Цю думку підтримує і Роман Світан.

Крим, ймовірно, буде першою потужною перемогою українських військ. Оскільки вихід в сторону Донбасу без звільнення Криму загрожує такими ж наслідками, як минулого році. Не можна залишати російські угруповання в Криму і звільняти Донбас,– наголосив Роман Світан.

Зокрема тому, що росіяни можуть вийти та знову вдарили в тил, що може мати катастрофічні наслідки. Світан підсумував, що згідно із законами ведення війни, необхідно знищити противника, який є в тилу, тобто в Криму. А вже після цього рухатися в сторону Донбасу та Росії.

Варто нагадати, що у ніч на 24 квітня росіяни повідомили, що начебто Севастополь атакували надводними дронами. Водночас речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк заявила, що “сезон бавовни” можна вважати відкритим.

“Три безпілотні катери намагались завдати бойового ураження Севастопольської бухти. Результати, ймовірно, будуть озвучені нашим Генштабом найближчим часом”, – зазначив полковник ЗСУ в запасі.

Російська пропаганда підносить це у своєму ІПСО як “невідомі морські дрони”, щоб прикрити деякі свої промахи та роботу сил протиповітряної оборони.

Більшість своїх територій Україна поверне військовим шляхом. Про це заявив голова ГУР МОУ Кирило Буданов. За його словами, Росія уже готується до висвітлення чергового “жесту доброй волі” окупантів з Кримського півострова.

У Генштабі ЗСУ повідомили про те, що Росія стягує військових з тимчасово окупованого Скадовська до Криму. Ймовірно, готуючись до майбутнього контрнаступу ЗСУ.