Що повинен розмикати вимикач: нуль чи фазу? Ніколи! Запам’ятайте, ніколи не порушуйте це правило!

На перший погляд все здається досить простим і несуттєвим. Але в дійсності це серйозна проблема. Неправильно встановлений вимикач можете спровокувати удар струмом, або як мінімум ви будете змушені «милуватися» постійним мерехтінням світлодіодів.

Якщо ви вирішили самостійно відремонтувати або поміняти вимикач чи розетку в будинку, помилок допускати не можна. Пам’ятайте, що навіть дрібна похибка може вивести всю систему з ладу, або травмувати чи навіть гірше.

Головні помилки, які допускають новачки, такі:

  • скручують мідний дріт з алюмінієвим;
  • ненадійно закріплюють контакт;
  • не той провід розмикають вимикачем і т.д.

В результаті наслідки можуть бути дуже серйозними, аж до удару струмом чи пожежі в будинку.

Сьогодні ми піднімемо тему електрики і поговоримо, який дріт необхідно розмикати вимикачем. На жаль, багато доморощених електриків просто опускають цей момент і роблять все «на авось». Усвідомлення допущеної помилки приходить, коли вже надто пізно.

Що повинен розмикати вимикач

Все, про що міде мова далі, придумала не редакція infohata.pp.ua. Існують певні науково обгрунтовані правила і норми, в яких все чітко описано. А в даному випакду запам’ятайте раз і назавжди: вимикач повинен розмикати виключно фазу.

Вдумайтеся, на вимикачах навіть вказують ампераж, що визначає максимально допустиме навантаження при експлуатації.

Ось чому розмикати вимикачем слід тільки фазний провід. Електрика постійно тече по фазі, тоді як на нульовому провіднику її немає.

Давайте уявимо, що вам потрібно зробити ремонт патрона. В першу чергу слід знеструмити патрон. Бажано зробити це на всій групі освітлення, щоб максимально убезпечити себе від удару струмом. Якщо вимикач стоїть на фазному проводі, то можете сміливо приступати до ремонту патрона.

Грубі помилки при підключенні вимикача

Сподіваємось, ви зрозуміли і запам’ятали, чому вимикач необхідно встановлювати тільки на фазі. В іншому випадку, якщо ви полізете в патрон, то вас може непогано «потрусити» від удару струмом.

Навіть проста заміна лампочки стає небезпечною, якщо вона знаходиться під напругою. Більше того коли ізоляція проводу буде пошкоджена, то напруга передасться навіть на корпус люстри.

Думаю, ви уявляєте, що трапиться, якщо ви доторкнетеся до світильника, що знаходиться під напругою. Ви перетворитеся на провідник струму. Зазначимо, що за правилами, на групи освітлення заборонено встановлювати диференціальний захист.

Якщо ви поставите вимикач на нульовий провід, то помітите, як будуть світитися світлодіодні лампочки навіть при вимкненому вимикачі. У багатьох така проблема, тому якщо задастесь її вирішенням, перш за все перевірите який провідник розмикає переключатель.

На перший погляд все здається досить простим і несуттєвим. Але в дійсності це серйозна проблема. Неправильно встановлений вимикач можете спровокувати удар струмом, або як мінімум ви будете змушені «милуватися» постійним мерехтінням світлодіодів.