Ці 10 справ садівники часто забувають виконувати навесні у саду

“Весняний день рік годує”, і справ у саду дійсно багато. Головне, нічого не забути. Ось кілька нагадувань від садівників з великим досвідом про важливі роботи у саду, які принесуть багато користі, інформує Ukr.Media.

Внесення гною і посліду

До середини літа потрібно дати основну підтримку нашим рослинам, які активно ростуть. Для цього потрібні добрива з азотом, і найефективніше з них — це гній, тому що, крім азоту, там є і калій, і фосфор і мікроелементи у розчинній формі, яку рослини чудово засвоюють.

Навесні садівники радять розчиняти гній у воді і поливати прикореневу зону, адже це найбільш швидкісний спосіб доставки добрив рослинам. Можна розводити коров’як у пропорції 1:20, настоюючи його не менше 5 днів з періодичним помішуванням.

Пташиний послід з’єднуємо з водою у пропорції 1:15 і настоюємо не менше двох тижнів, регулярно збовтуючи. Вносимо не більше 1 л на 1 кв. м навколо рослин і на грядки, розвівши у відрі води.

Дуже корисно через три дні після внесення азотних добрив (гнойової підгодівлі) просипати землю золою: вона сприяє розкисленню ґрунту. Одразу додавати золу у гнойову підгодівлю не можна: азот перетвориться на аміак і випарується.

Збір харчових відходів для підживлення

Вдома варто поділяти сміття на органічні та тверді відходи. Для переробки органічної частини, починаючи з весни, можна робити у саду між деревами підгодівельні ямки: вибирайте два або три дерева і між ними робіть ямку з розмірами у 20х20 см і глибиною у 20-30 см, грубо на багнет лопати. Можна більше, але тоді її складніше вкривати.

У цю ямку щодня виносимо органічні відходи і закриваємо плоским каменем або будь-яким іншим відповідним предметом (старою кришкою, широкою дошкою або фанеркою). Розкладаючись, органіка приваблює черв’яків і інших корисних істот, виділяє вуглекислий газ, дуже корисний для рослин, і насичує ґрунт добривами.

І ще ми не захаращуємо наші сміттєві звалища тим, що може бути перероблене на місці і принесе користь.

Обприскування дерев карбамідом

Навесні є відмінний засіб проти шкідників і позакореневе підживлення для дерев — це обробка розчином карбаміду (сечовини). До набрякання бруньок, робимо 7 %-вий розчин карбаміду (700 г карбаміду на 10 л води) і обприскуємо стовбури та крону дерев. Робимо це, як зазвичай, ввечері або за похмурої безвітряної погоди.

Боротьба з комахами, що зимують

Ще один важливий засіб для весняної обробки — це Препарат 30 Плюс. Це емульсія вазелінової олії. Речовина відмінно бореться з зимуючими на корі личинками комах і зовсім не шкодить навколишньому середовищу.

Догляд за деревами після обрізки

Садівники давно вивчають питання щодо обробки ран після обрізки дерев. Деякі з них, перепробувавши різні засоби, зупинилися на оліфі.

Взагалі нам потрібно створити непроникну плівку безпосередньо після обрізки, щоб у відкритій деревині не оселилися спори сажистого грибка або трутовика. Для цього відмінно підходить будь-яка олія, але найдоступнішою за вартістю є оліфа.

Звичайно, зараз складно знайти лляну або конопляну оліфу, у продажу переважає оліфа з продуктів нафтопереробки, але вона теж виконує свою функцію.

Обробка залізним купоросом від моху

Найпершою весняною обробкою має бути обприскування 7 %-вим залізним купоросом. Цей найпотужніший засіб випалює усі мохи, лишайники і грибкові хвороби з кори дерев.

Важливо пам’ятати, що обробляти дерева потрібно у стані цілковитого спокою, до набрякання бруньок, уся зелена рослинність під деревами буде обпалена і стане бурою. Це не знищить її, але зовнішній вигляд буде зіпсований.

Також для обробки одягайте захисний одяг, оскільки препарат їдкий, не відпирається і може пошкодити очі. Будьте обережними під час роботи з “хімією”.

Захист дерев від поворотних заморозків

Якщо у прогнозі погоди є сильне похолодання, а дерева вже почали вегетацію, ми можемо допомогти їм пережити цю стресову ситуацію. У цьому нам допоможуть стимулятори Циркон і Епін Екстра. Обприскуємо рослини перед заморозками і після них, і вони легше перенесуть несприятливі погодні явища.

Весняне щеплення дерев

Весна — найулюбленіший для багатьох садівників час для щеплення. Можна одразу побачити це диво, коли чужа гілочка оживає на вашому дереві. Збирайте смачні і гарні плоди з дерев різних сортів у своєму саду, радуйте себе плодами з різним смаком з одного дерева — це настільки надихає!

Навесні деякі садівники використовують метод поліпшеної копуліровки, за якої гілки поступово переходять одна в іншу і майже не видно місця щеплення.

Відгинання молодих гілок

Навесні обов’язковою процедурою агротехніки плодових дерев є обрізка, усі це розуміють. Але можна не різати усі молоді і гнучкі гілочки, а спрямувати їх у вільну зону, розширити гостру розвилку, змінити кут відхилення на більш пологий.

Це важливий прийом формування молодих дерев, там кожна гілочка на вагу золота, бережемо їх і ріжемо тільки найпроблемніші. Обов’язково прив’язуємо гілки вільною петлею, що не стягується навколо гілки, щоб мотузка не вросла у кору. Знизу прив’язуємо мотузочки до кілочків, до самого штамбу краще не в’язати, точно перетягнемо стовбур, тож проблем буде більше, ніж користі.

Побілка стовбурів

Багато садівників скажуть, що білити дерева потрібно восени, щоб уникнути морозобоїн від відбитого снігом сонця, і будуть абсолютно праві. А дехто закликає навесні оновити побілку, тільки вже повітропроникними водоемульсійними фарбами для зовнішніх робіт. Коштують вони недорого, і сад виглядає більш святково.

Можна ще довго продовжувати обговорення весняних робіт, головне пам’ятайте, що робота у саду — це свято. Створюйте гарні посадки, використовуйте технології з незначним доглядом і мульчування та не перепрацьовуйте. “У нас усе росте!” — працюючи у своєму саду, думайте тільки так!