В Угорщині заявили, що тільки після згоди росії Україна вступить в НАТО

Складається враженя, що в парламенті Угорщини – дитячий садочок, адже заяви озвучені там, не тільки дивують, а викликають шок.

Віце-спікер парламенту Угорщини Дора Дуро заявила, що вступ України до Північноатлантичного альянсу (НАТО) можливий тільки після того, як Росія підпише документ, яким підтвердить свою згоду на це.

“Ми не бачимо жодних обставин, які дозволили б нам підтримати розширення НАТО за рахунок України. Допоки кордони України оскаржуються і триває збройний конфлікт, навіть власні правила НАТО виключають приєднання Києва до альянсу. Без ризику початку війни вступ України можливий тільки в тому випадку, якщо Росія схвалить це у вигляді певної угоди”, – заявила Дора Дуро в коментарі російському пропагандистському виданню “Известия”.

Як відомо, Росія і НАТО ніколи не укладали угод, які б передбачали, що альянс не буде розширюватися, або що буде розширюватися за згодою РФ, яка не є членом Альянсу.

Всупереч цьому російська пропаганда неодноразово заявляла, що нібито НАТО обіцяло Росії, що не буде розширюватися після “холодної війни”. Країна-агресор також називає недопущення інтеграції Києва до Альянсу однією з цілей розв’язаної проти України загарбницької війни.

На сайті Альянсу нагадують, що “двері НАТО відкриті для нових членів з моменту заснування в 1949 році – і це ніколи не змінювалося”. А рішення з цього питання ухвалюються членами Альянсу, а не третіми сторонами.

“Ця політика відкритих дверей закріплена в статті 10 установчого договору НАТО, в якій йдеться, що “будь-яка інша європейська держава, здатна розвивати принципи цього Договору і вносити свій внесок у безпеку Північноатлантичного регіону”, може подати заявку на членство. Рішення про членство приймаються на основі консенсусу між усіма союзниками. Жоден договір, підписаний Сполученими Штатами, Європою і Росією, не включав положень про членство в НАТО”, – йдеться в повідомленні.