Серйозний розворот Казахстану на Захід: Токаєв пообіцяв Макрону нафту та торгівлю в обхід Росії

Токаєв після переговорів з Макроном в Астані поставив завдання збільшити постачання нафти та урану до Франції. Офіційна Астана готова значно збільшити постачання нафти та урану до Франції. Крім того, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв після переговорів із французьким колегою Емманюелем Макроном заявив про розвиток торговельного коридору, інформує прес-служба глави держави. джерело

Як відомо, згаданий Токаєвим торговий коридор проходить в обхід території країни-агресора Росії, обкладеної численними санкціями. Токаєв назвав історичним візит Макрона до Астани і наголосив, що Казахстан залишається одним із основних постачальників “чорного золота” на ринок Франції.

“Наша країна готова збільшити обсяги експорту до Франції” , – наголосив президент Казахстану. До речі, на початку 2023 року Казахстан наростив постачання нафти до Франції на 30%, до 1,9 млн. тонн, замінюючи російське паливо, яке, як відомо, минулого року потрапило під ембарго Європейського союзу. Крім того, Астана нарощує експорт сировини до Італії та ФРН.